Czy energetyki są szkodliwe?

Napoje energetyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i odnotowują kolejne wzrosty sprzedaży. Jednocześnie pojawia się coraz więcej głosów na temat ich szkodliwości. Szczególnie jeżeli mówimy o…

Czytaj dalej

Jak poprawić jakość snu?

Kłaść się wcześniej, spać dłużej i nie jeść przed snem - ciężko policzyć, ile razy słyszałem podobne rady, kiedy temat schodził na "lepszy sen". Dzisiaj cenię sobie bardziej naukowe podejście, a takie, w kontekście snu, może nam skutecznie pomóc.

Czytaj dalej

Czym jest brainhacking?

Hakowanie nadal wielu osobom kojarzy się z czymś złym. Kiedy myślimy o hakerze, mamy w głowie obraz tajemniczego mężczyzny siedzącego przed komputerem w ciemnej piwnicy, włamującego się na serwery banków, NASA albo Pentagonu.

(więcej…)

Czytaj dalej

Take Your Pills – legalna amfetamina zrobi z Ciebie geniusza?

W marcu tego roku, użytkownicy Netflixa na całym świecie zachwycili się filmem dokumentalnym „Take Your Pills”, który pierwszy raz na taką skalę rozpoczął dyskusję na temat sprzedaży i używania leków takich jak Adderall – pochodnej amfetaminy, przepisywanej ludziom chorym na ADHD. Lek ten, jest za to dla zupełnie zdrowych… stymulantem zapewniającym lepszą koncentrację i zmniejszenie zmęczenia.

(więcej…)

Czytaj dalej
Close Menu